YUNAN’IN YEREL ÇETELERİ ( TUBA HANIM'a ÖZEL BİR MAKALE

1814 Yılında Rum’un belirlediği “Megalı İdea” adını verdiği 10 maddelik hedef’in yarısı gerçekleşmiştir. Kıbrıs adasının durumu ortadadır. Gökçe ada ile Bozca ada AB ilerleme raporuna ilave edilmiştir. Bu ideal’in bir diğer basamağı da Doğu Karadeniz’de “Pontus Devletinin” ihyasıdır.

 

1986 da kendisini “Davos” toplantısının büyüsüne kaptıran Turgut Özal güvenlik birimlerinin karşı çıkmasına rağmen Fener Rum Patrikhanesi başına Bartelomeos’un getirilmesini onaylamıştır. Bununla da yetinmeyip karşılılık esasına bakmadan Yunan Vatandaşlarına “Vize” uygulamasını tek taraflı olarak kaldırmıştır. Muhtemelen Patriğin talebi ve Özal’ın emri ile “Trabzon’un Fethi Kutlamaları” na ANAP lı Trabzon Belediye Başkanının kılıç kuşanması ile başlatılmıştır.

 

O günden sonra Yunanistan’dan “Düzmece Mübadil Torunları” Doğu Karadeniz’e gelmeye başlamışlardır. Lozan Anlaşması gereği mübadele ile Türkiye’den Yunanistan’a gidenlerin kayıtlarının İngiltere Kraliyet Fonlarından sağlanan paralar ile ayrıntılı tutulduğu bilinmektedir. Bu kayıtları okuyan özel yetiştirilmiş mübadil torunları sözde “Dostluk Ziyaretleri” kapsamında Doğu Karadeniz, Nevşehir ve Ege kıyılarına doluşmuşlardır.

 

Gayr-ı Millî Medya ve Sermaye desteğinde geziler ve yayınlara başlanmıştır. Diziler çevrilmektedir. Filmlerin yanı sıra romanlar da yazılmıştır. Siyasilerimiz de buna kendilerini kaptırmış “Katil Apo Destekçisi” bu ülkeye her konuda kolaylık gösterilmiştir. Öyle ki Pontus Çetelerinin katliamından Türkleri kurtaran, Balkan Savaşı Gazisi, Sakarya Savaşının kahramanı Topal Osman Ağanın Giresun’da bulunan mezar taşı bile “Yunanlı Turistler rahatsız olmasın” diye değiştirilmiştir.

 

Yunan misyoner ve Ajanlarının rahatı için “Etkin Aile” devşirilmesine gidilmiştir. Trabzon Tonya İskenderli de, Sürmene’de ve Giresun Yağlıdere’de “Mafya” olarak bilinen ya da adlandırılan kalabalık aile gurupları ile temas edilmiştir. Karşılıklı davetler sonucunda “Arkadaşım H…” diye Romanlar bile yazdırılmıştır. Trabzon, Samsun, Bursa ve İstanbul’da etkin olan bu ailelerin “Patrikhane” ile ilişkileri de vardır. Karadenizin dağ köylerinden Fakir Aile çocukları eğitim için Yunanistan’a götürülmektedir. İş vaadi, Yunanistan Vatandaşlığı ve dolayısıyla AB Vatandaşlığı vaatleri işsiz kalan gençlere cazip gelmekte farkında olmadan “Yunan Ajanı” olup çıkmaktadırlar.

 

Yunanlı TV ekipleri Karadeniz köylerinde dolaşmakta sempati ile yaklaştıkları çocuklara birkaç “Rumca Kelime” öğreterek çekim yapmakta ve Yunanistan’da yayınlamaktadırlar. Yunanlı misyonerler “Devşirdikleri Yerel Çetelerin” silahlı muhafızları korumasında diledikleri faaliyeti göstermektedirler. Geçmişte de “Vurucu-Kırıcı” olarak bilinen bu ailelerin son zamanlarda “Maddi Varlıklarında” büyük artış görülmektedir. Bu ailelerin yetişkin gençlerine Yunanca da öğretilerek gelen Yunanlı turistlere rehberlik yaptırılmaktadır. O aileleri yakından tanıyan yöre insanı huzursuz olmaktadır. Yunanistan’dan gelen ya da Patrikhanenin görevlendirdiği Papazlar gelen guruplara Maçka/Sümela’da ya da Kilise yıkıntısı dedikleri her taş yığınında “Ayin” yaptırmaktadır. Onların korumalığını ise silahlı “Yerli Rum Çeteleri Mensupları” yapmaktadır.

 

Rize “Potamyalı” Başbakan RTE çocuğunun Nikâh Şahidi, Aile dostu Yunanistan Başbakanı Karamanlis olduğundan olsa gerek Güvenlik görevlileri çekimser davranmaktadır. Jandarma bölgesinde zaman zaman müdahaleler olsa da Polis’in sorumlu olduğu bölgede oldukça “Pervasız” hareket etmektedirler.

 

“TRABZON GERİLMEKTEDİR”

 

Papaz’ın öldürülmesi bu gerilim’in ipucu değil midir? Papaz “Katolik” olduğu için korumasız kalmıştır. Hıristiyanlık adı altında “Türkiye Cumhuriyetine” karşı iş birliğine gidilse de 800 yıl sonra “Katolik-Ortodoks” barışması Vatikan’da sağlanmış ise de “Rum Patrik” kendi sahası olarak gördüğü bölgede Protestanlara ve Katoliklere fırsat vermez. PKK eşkıyasına silah, eğitim ve koruma sağlayan Yunanistan’ın “Glok” marka silahı bu gencin eline tutuşturmuş olması da mümkündür. Ruhsatsız silah babanın ya da ağabeyin ise onlar neden serbest? Bu ailenin Yunanistan ile olan bağlantısı ya da yerel çeteler ile olan akrabalık ilişkisi mutlaka araştırılmalıdır.

 

RUM HER DURUMDA KÂRLI ÇIKMAKTADIR. KENDİ PAPAZ VE MİSYONERLERİNİ YEREL ÇETELER ELİYLE KORUMAYA ALMIŞTIR.

Umut Çağan TURKER

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !