Avrupa Birliğinin niyeti Türkiye’yi PARÇALAMAKTIR.

Türkiye’deki AB yalakalığı yapan gruplar.

Türkiye’yi hangi şartları ortaya koyarak AB’ye alacakmış gibi görüntü verildiğini hala görmeyecekler mi?                                                                                                                                                       

Bu gün Türkiye’deki Avrupa Birliğine körü körüne sadık olan bir kısım kendini aydın zanneden bu zatlar Türkiye üzerinde oynanmakta olan oyunlara gözlerini ve kulaklarını, akıllarını kilitleyip AB’nin propagandası yaparak Türk Milletini, Türk Ulusunu esir edip AB kapılarında köleleştiren bu yalakalardan Türk MİLLETİNİ en erken bir zamanda kurtarılmalıdır.

Avrupa Birliği Hukukun üstünlüğünden bahsederken mangalda hiç kül bırakmazlar.

Ama işin aslı böyle mi?

Annan Planı referandumunda AB Kıbrıs Türklerine siz “evet” Rum’lar “hayır” derse Kıbrıs Türklerine ve Türkiye’ye ne sözler verilmişti. Şimdi ben bu AB yalakalarına soruyorum.

Hani AB hukukun üstünlüğü ilkesi vardı.

Yoksa uluslar arası hukuk tek taraflı olarak mı çalışıyor.

Kıbrıs’ta Türk’lere verilen hiçbir söz yerine getirilmezken.

Rum’lar cezalandırılacağı söylenirken bunun tam tersi yapıldı ve Rum’lar ödünlendirildi.

Türkler cezalandırılmaktadır.

AB’ye hoş görünmek için bu gün Türkiye’deki iktidarı elinde bulunduran AKP İktidarı Kıbrıs sorununda yaptığı yanlış üste yanlış politikaların sonucunda Kıbrıs’ı kaybetme aşamasına gelinmiştir.

AKP hükümetine, Başbakanına ve Sayın GÜL’e Kıbrıs Türk halkı ne olduğunu pek kısa bir zaman dilimi içinde gösterecektir.                                                                                                                    CTP ve DP hükümetine baskılar yaparak kendi yaptığı yanlışı düzeltmek için Kıbrıs’ta “Rum’a Mal Verme yasasını” çıkartan AKP’nin Başbakanı kiminle dans ettiğini görmesine az kalmıştır.

AKP’nin Başbakanı ve GÜL Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin Loizidu davasında aldığı kararı kabul ederek haksız ve tek yanlı bir kararla Loiziduya bir milyon 200 bin dolar ödemiştir.

Bu yapılan yanlış icraatın arkasının dağlar gibi geleceği 1. Cumhurbaşkanımız DENKTAŞ tarafından def atla söylenmiş ama iki adım önde oluşacak diye beyanatlar veren Sayın Erdoğan Kıbrıs sorununda yarattığı olumsuz politikalar gelip duvara toslamıştır.

Sayın Başbakan ve GÜL yaptıkları yanlış politikaların sonucunu yine KIBRIS TÜRK’LERİNE yüklemeye çalışıyorlar.  Nedir yapmak istedikleri  “Rum’a Mal İade Yasa Tasarısı”.  Efendiler bu yasa tasarısının Kıbrıs Türkleri tarafından kabul edilmesi mümkün değildir. Bu yasa tasarısı Kıbrıs Türklerini YOK edme yasasıdır.

Ama buna Kıbrıs Türk’lerine kimse kabul ettiremeyecektir.

 
Türkiye çok önemli bir sürece girmiştir.

Bu süreç Türkiye’nin PARÇALANMA sürecidir.

Bu gün Türkiye Cumhuriyeti AB’nin egemenlin sahası içerisine sürüklenmiş ve eli kolu bağlanmış AB’nin tüm istek ve arzuları ve menfaatleri çerçevesinde hareket eden AKP iktidarının teslim politikaları ile parçalanma sürecine süratle sürüklenmekteyiz.

Avrupa Birliği içinde Türkiye’nin TAM üyeliği söz konusu değildir.

Avrupa Birliği kendi içerisinde çözüleceği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Bunun zamanı konusu pek önemli değildir deniyor.

Ama uzmanlar AB’nin uzun veya kısa bir zaman dilimimi içerisinde çözüleceği kaçınılmazdır. 

Makalemi Mücahitler Marşı ile bitiriyorum.

Kıbrıs Yunan Olamaz.

Türk Mücahit duramaz.

Ya Kıbrıs Türkü var olur.

Ya mücahit yaşamaz.

 

TANJU MÜEZZİNOĞLU  (Volkan Gazetesi)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !