AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİĞİ BÖYLEMİ OLUR !

AB ile Türkiye arasında uyum sağlanması için yapılan tüm çalışmalar, Türkiye tarafından çiddi bir şekilde uygulamaya konurken AB tarafından Türkiye’nin önüne yeni konumlar ortaya çıkarılarak önüne konmaktadır.

 

Türkiye Kopenhag kriterlerini uygulamak için her türlü her türlü özveriyi ortaya koyduğu halde

 

AB tarafından acımasızca Türkiye’nin önüne AB normları ile ilgili olmayan ve Türkiye’nin kabul etmesi imkansız ve tek yanlı olarak tavizler koparmak için akla hayale gelmeyen yeni oluşumlar, yeni şartlar  önüne konmaktadır.

 

Önemli olan, AB üyeliğimiz yolunda kilit etken olan, demokratik kıstaslara uyum konusudur.

 

Halbuki, AB tarafından devamlı olarak Türkiye’nin önüne konan şartlar,  art niyetli ve Türkiye’nin AB üyeliğini engellemek veya kilitlemek için uygulanmaktadır.  

 

AB'nin bu gün Türkiye’ye uyguladığı sistem ülkeyi bölünmeye sürükleyeceği veya daha da ileri giderek AB'nin gizli hedefinin de bu olduğu görülmektedir.

 

AB’nin bu gün Türkiye’ye uyguladığı acımasız ve çifte standart istemlerine  AKP İKTİDARININ  taviz politikaları  VATAN HAİNLİĞİ  ithamlarına kadar uzanabiliyor.

 

AB hedefinden ödün vermeyen, taktik sertlikler uygulanarak ayrıca siyasi rekabet gücü kaybı korkusundan, TAVİZ POLİTİKALARINDAN uzak kararlı politikalar izlenerek başarıya ulaşılabilir. 

Bugün, AB'nin esas amacının Türkiye’yi tam üye değil.

 

Sömürge yapmak istediği teorileri ilim adamları tarafından dile getirilmektedir.

 

Bu gün Türkiye’nin büyük bir bölümünde:   

'ALMAN KOMPLOSU', 'FRANSIZ KOMPLOSU', 'AMERİKAN KOMPLOSU'  korkusu hâlâ gözlemlenebiliyor.

 

AB ile yapılan tüm temas ve çalışmalarda bu güne kadar AKP iktidarının uyguladığı teslim politikalarından uzaklaşarak demokratik reformlar ve ülkenin bölünmezliği esas alınmalıdır.


Kopenhag siyasi kıstaslarında, gerekse Katılım Ortaklığı Belgesi'nde uyulması isten şartlar içerisinde olmıyan birçok husun Türkiye’den yerine getirilmesi için neden isteniyor. Hatta şart koşuluyor.

 

Misal:  Kopenhag siyasi kriterlerinde veya Katılım Ortaklığı Belgesinde Kıbrıs sorununu hallet de gel diye bir şart olmadığı halde Türkiye’ye neden dayatılıyor. Kıbrıs (Rum) Cumhuriyeti AB’ye üye yapılırken Kıbrıs sorununu çöz de gel neden denmedi.

 

KIBRIS TÜRKLERİNİ RUM’A YAMALAK İÇİN BU GÜN OYNAN OYUNUN BAŞINDA KURDUĞU DEVLETİNDEN KOPARMAK GELİYOR. AB BUNU BAŞARIRSA KIBRIS TÜRKLERİNİ KIBRIS (RUM) CUMHURİYETİNE YAMALAYACAKTIR.

 

KIBRIS TÜRK’Ü KURDUĞU DEVLETİNE (KKTC)YE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAKTIR.

 

TANJU MÜEZZİNOĞLU   

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !